۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
چرا پس از اصلاح صورت با ریش تراش پوست قرمز شده و ایجاد حساسیت می کند؟

شیوه صحیح اصلاح صورت با ماشین ریش تراش به چه شکلی است و چرا برخی از افراد دچار حساسیت های پوستی مانند قرمز شدن و جوش زدن می شوند؟

راهنمای محصولات خانگی استوک

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که پس از اصلاح صورت با ماشین های ریش تراش، پوست دچار حساسیت شده و جوش می زنید. دلایل فراوانی وجود دارد که باعث این نوع از حساسیت ها می گردد و ما قصد داریم در این مقاله به دلایل آنها بپردازیم و راه حل های ممکن را برای شما بیان کنیم.

شایع ترین دلیل برای سوختگی و قرمز شدن پوست به دلیل فشار بیش از حد ماشین ریش تراش به پوست و زمان بسیار طولانی این پروسه است. لازم نیست که حتما با فشار آوردن به ماشین ریش تراش، اصلاحی کامل انجام بشود و توصیه ما این است که زمان اصلاح نباید بیشتر از 3 دقیقه طول بکشد و ترکیبی از زمان طولانی و فشار حداکثری ریش تراش به پوست می تواند یکی از عمده ترین دلایل ایجاد حساسیت باشد.

در اینجا ما یک سری راه حل برای شما ارائه می دهیم که می تواند باعث تغییرات جدی در رفع حساسیت باشد.

 

1- در زمان و مکان خُنک صورت را اصلاح کنید

وقتی در طول روز مخصوصا گرم ترین ساعات روز صورت را می تراشد یا اصلاح می کنید، احتمال قرار گرفتن در برابر آفتاب نیز بیشتر است در نتیجه حساسیت تشدید خواهد شد. توصیه ما این است که در خُنک ترین ساعات شبانه روز مخصوصا عصر یا شب ها صورت خود را اصلاح کنید که هوا خُنک تر است و معمولا چند ساعت بعد شما به بستر می روید تا بخوابید در نتیجه پوست فرصت بیشتری برای رکاوری پیدا خواهد کرد و حساسیت پوستی نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت.

 

2- از مرطوب کننده با محافظ SPF استفاده کنید

آفتاب سوختگی آخرین چیزی است که پس از حساسیت پس از اصلاح صورت لازم دارید و توصیه می شود که پس از هر بار تراشیدن صورت، از کرم های مرطوب کننده با درجات مختلف در محدوده 93 تا 98 درصد یا SPF 15 تا SPF 50 استتفاده کنید. مرطوب کننده ها باعث محافظت بیشتر پوست همچنین نرمی و طراوت آن خواهد شد و دربرابر اشعه های مضر خورشید مانند ماوراء بنفش محافظت می کند.

کرم های ضد آفتاب

3- صورت را از پوست مرده پاک کنید

در بازار ابزارهای مختلفی می توانید پیدا کنید که به پاکسازی صورت از پوست مرده کمک می کنند ولی یکی از ساده ترین راه حل ها این است که قبل از اصلاح، با برس های نرم به آرامی پوست صورت را ماساژ دهید تا پوست مرده پاکسازی شود. کنار زدن پوست مرده کمک می کند که ساقه مو به سمت بیرون هدایت شده و اگر موهای ریز تازه رشد کرده دارید آنها را به سمت بیرون بکشد تا در هنگام اصلاح با ماشین ریش تراش بهتر بین تیغه ها گیر کنند.

 

4- اصلاح خشک برای پوست بهتر است

اگر از افرادی هستید که تازه از ماشین ریش تراش استفاده می کنید و به تازگی ژیلت را کنار زده اید توصیه می کنیم ابتدا از اصلاح تر استفاده کنید یعنی می توانید صورت را خیس کرده یا با مواد مرطوب کننده صورت را خیس کنید سپس دستگاه را روی صورت بکشید اما باور کنید یا نه باید بدانید که مواد شیمیایی یکی از بدترین چیزهایی هستند که می شود برای اصلاح صورت استفاده کرد زیرا حاوی موادی هستند که می توانند حساسیت پوستی را تشدید نمایند اما چون شما به اصلاح خشک فعلا عادت ندارید می توانید در ابتدا تا مدتی صورت را با آب یا کف ریش مرطوب کنید ولی به مرور زمان صورت خود را به اصلاح خشک عادت بدهید.

 

5- با پوست خود مهربان باشید

دیده شده که بیشتر افراد با حداکثر توان ماشین ریش تراش را به پوست صورت فشار داده و فکر می کنند که هر چقدر بیشتر فشار دهند اصلاح بهتر انجام می شود ولی این کار اشتباه است و یکی دیگر از عمده دلایل ایجاد حساسیت پوستی یا جوش زدن است. بهتر است که ماشین اصلاح را به صورت دورانی و با یک سرعت ملایم روی پوست بچرخانید. به یاد داشته باشید که زمان اصلاح نباید بیشتر از 3 دقیقه طول بکشد و هر چقدر زمان طولانی تر شود احتمال ایجاد حساسیت نیز تشدید خواهد شد در ضمن زود به زود صورت را اصلاح کنید مثلا هر یک روز در میان تا زمان اصلاح کاهش پیدا کند و همیشه ظاهری آراسته تر داشته باشید.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است