۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
موبر کردن ناحیه تناسلی یا بیکینی خانم ها و آقایان با لیزر مو

به طور مرتب این سوال پرسیده می شود که آیا لیزر کردن موهای زائد ناحیه تناسلی (بیکینی) مضر است یا نه؟ ما در اینجا به این مورد می پردازیم تا شما با نتایج، فوائد و ضررهای آن آشنا شوید.

محصولات استوک

لیزر کردن موهای زائد بیکینی، بیضه و به طور کلی اطراف ناحیه تناسلی در آقایان و خانم ها به دلایل خاصی همواره مورد ترید بوده است اما مزایای لیزر مو به نسبت اپیلیدی و واکس همیشه برای مردم آن را جذاب کرده است حال در اینجا بحث را با این موضوع شروع می کنیم که مزایای لیزر مو به نسبت اپیلیدی چیست؟

 

1- دراپیلیدی شما مو را در واقع از ریشه می کشید و طبیعتا باعث درد یا سوزش خواهد شد اما در لیزر این سوزش وجود ندارد، اگر هم هست تنها گرما را حس خواهید کرد.

2-  به نسبت اپیلیدی و واکس مو سریعتر انجام می شود و زمان کمتری خواهد برد.

3- تمیزتر بوده و از کثیف کاری خبری نخواهد بود.

4- در هر مکانی حتی روی تخت خواب، مبل و هر جای دیگری نیز می توانید آن را انجام دهید زیرا باعث کثیف شدن آن مکان نخواهد شد.

6- تا مدت بیشتری از شر موهای زائد خلاص خواهید شد، مثلا تا چند ماه یا حتی تا آخر عمر.

 

ولی با وجود تمام این مزایا باز مردم در استفاده کردن از آن تردید می کنند و دلیل این امر باز می گردد به نور لیزر و امکان تاثیرات سوء آن بر روی سلامتی که یکی از آنها احتمال ابتلا به سرطان پوست است ولی لازم است که اطلاعات خود را به روز رسانی کنید زیرا بسیاری از این موارد اشتباه و در بقیه موارد نیز ناکافی است.

یکی از لیزرهای موجود در بازار با نام تجاری لومیا توسط شرکت هلندی فیلیپس به بازار عرضه شده است و بر اساس اطلاعات فیلیپس و تحقیقات 12 ساله ای که روی این محصول انجام شده است معلوم شده که هیچ زیانی برای انسان ندارد زیرا اساسا نور لیزر در محدوده انسانی است و برای سلامتی مضر نیست. نور لیزر درجات مختلفی از 1 تا 4 را داشته و محدوده مورد تایید برای انسان تا 2 تعریف شده و بالاتر از آن صنعتی محسوب می شود که بسیار خطرناک است اما این نور تولید شده از لیزر بدن فیلیپس بسیار پایین تر از حتی محدوده تعیین شده برای انسان قرار گرفته، بنابراین جای هیچ نگرانی وجود ندارد ولی با تمام این اوصاف، شرکت سازنده راه حل هایی را ارئه داده تا کاربران بتوانند نتایج بهتری را بدست آورند که ما در زیر آنها را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

نحوه استفاده لیزر بدن برای آقایان

بسته به نوع و مدل لیزر می توانید نقاط مختلف بدن را از موهای زائد پاک کنید و این بستگی به سری های آنها دارد زیرا برخی از انواع لیزرهای لومیا دارای سری های محافظ مخصوص صورت و ناحیه بیکینی هستند. برای صورت واجب است که فیلترهای اضافه تعبیه شود و اندازه آنها در حدی باشد که بالای لب یا چانه را نه بیشتر از حد طبیعی آن نقطه پوشش دهد ولی بر اساس راهنمای استفاده ارائه شده توسط شرکت سازنده بیان شده است که در اطراف چشم یا تابش مستقیم نور لیزر به آن باید خودداری کرد ولی در دیگر نقاط صورت مانند گونه، فک، بالای لب و پیشانی ایرادی وجو ندارد.

مشکل عمده مربوط به ناحیه تناسلی است و برخی سوال می کنند که آیا می تواند باعث نازایی شود یا نه؟

در قسمت شرمگاهی و بین ران ها هیچ ایرادی وجود ندارد، مشکل عمده مربوط می شود به کیسه بیضه و مقعد. در نواحی مقعد و بیضه ها نباید نور لیز تابیده شود زیرا ممکن است باعث ایجاد حساسیت گردد یا در بدترین حالت امکان جوش زدن و التهاب وجود دارد بنابراین در نواحی ذکر شده هرگز از لیز مو استفاده نکنید.

 

نحوه استفاده لیزر مو برای خانم ها

لیزر مو برای خانم ها پیچیدگی کمتری دارد و تقریبا تمام نواحی بدن را می توانند با آن لیزر کنند از جمله صورت، زیر بغل، شکم، ساق پا، دست و ناحیه شرمگاهی یا بیکینی ولی باید توجه داشته باشید که همان طور در بالا گفته شد این بستگی به قابلیت های لیزر مو دارد و اینکه چه سری های با این دستگاه قرار داده شده است. اگر سری مخصوص صورت وجود نداشت هرگز از لیزر مو برای صورت استفاده نکنید حتی با وجود این سری ها نیز باید از اطراف چشم آن را دور نگهدارید. در ناحیه شرمگاهی یا تناسلی نیز به نسبت آقایان، خانم ها محدودیت کمتری دارند و تمام ناحیه تناسلی را می توانند لیزر کنند به استثناء بخش های داخلی مانند واژن یا لب داخلی همچنین در اطراف مقعد.

 

خانم ها در دوران بارداری توصیه می شود که از لیزر مو هرگز استفاده نکنند همچنین در دوران شیر دهی به نوزادان و اگر خانم یا آقایی دارای مشکلات پوستی است و سابقه بیماری های پوستی را دارد به عنوان مثال سرطان پوست، جوش های بدخیم و ... مجاز به استفاده از لیزر مو نیستند. در هفته بیشتر از دو بار از لیز مو استفاده نکنید و باید در فواصل زمانی چند روزه باشد. در نواحی که تازه اصلاح کرده اید یا دچار زخم هستند هرگز از لیزر استفاده نکنید زیرا باعث التهاب خواهد شد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است