۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
راهنمای خرید در شهر تجاری بانه

موقعیت جغرافیایی بانه

بانه شهری تجاری در 20 کیلومتری مرز ایران و عراق دارای بازارچه مرزی سیران بند و همسایه با شهرهای مریوان و سردشت که هردوی آنها نیز شهر های مرزی می باشند بالاخص مریوان که دارای مرز بین المللی باشماق است و سردشت که دارای مرز کیله می باشد و در فاصله 60 کیلومتری با شهر سقز می باشد.

چرا بانه گوی سبقت را از دیگر شهرهای مرزی گرفته است؟

موقعیت بانه به نحوی است که از لحاظ جاده بین شهری و نوع صعب العبوری از موقعیت بالاتری به نسبت شهر های مرزی دیگری همچون مریوان، سردشت و حتی پیرانشهر که دارای مرز بین المللی تمرچین است برخوردار می باشد. دلیل این امر به نزدیکی به شهر سلیمانیه عراق و در مسیر قررار داشتن و نزدیکتر بودن به تهران و مرکز ایران است، لازم به ذکر است که سلیمانیه دومین شهر بزرگ در اقلیم کردستان عراق می باشد و از شهرهای تجاری به حساب می آید. از دیگر عواملی که بانه را به شهری تجاری و ایده آلتر به نسبت دیگر شهرهای مرزی کرده است، وضعیت راه های ارتباطی آن می باشد. بانه به نسبت سردشت و مریوان وحتی پیرانشهر جاده های نسبتا ایمن تر و بی خطر تر دارد و از طریق سقز و بوکان وصل می شود به اتوبان تبریز-زنجان و حداقل به دو شهر بزرگ تهران و تبریز نزدیکتر است.

چه نوع اجناسی در بانه یافت می شود؟

بانه به واسطه لوازم خانگی خارجی مانند کولر گازی، یخچال فریزر، تلویزیون ال ای دی، ماشین لباس شویی و ظرف شویی شناخته شده است و البته پوشاک هم از دیگر مواردی است که مسافران برای خرید بالخص عمده به آن رجوع می کنند.

دسته بندی پاساژ ها و مراکز خرید در بانه

برای لوازم خانگی پاساژهای تیراژه،  شهرداری،  صادقی، جلالی، کردستان، گلستان و ... از جمله مکان های خرید می باشند که لازم به ذکر است بیشتر این پاساژها طبقه همکف را به لوازم خانگی اختصاص داده اند و طبقات فوقانی بیشتر پوشاک می باشند.

برای لوازم آرایشی بهداشتی پاساژهای خدری، زیتون، نور، خیام  و ... از عمده مکان های عرضه کننده به صورت عمده و تکی می باشند. در دیپر پاساژها هم می توان به صورت تک و توک لوازم آرایشی و بهداشتی پبدا کرد اما عمدتا در این مکان ها عرضه می شوند.

برای پوشاک پاساژهای گلستان در طبقات 1 و 2،  بهشت، تیراژه، ماد، شافعی از عمده مکان های هستند که به صورت عمده و تک فروشی لباس چهار فصل را عرضه می کنند.

برای موبایل و لوازم جانبی می توانید به پاساژهای ابراهیمی  و اعتماد از مراکز عمده به حساب می آیند.

توصیه می شود که برای خرید جهاز با خود ماشین باری نیاورید چونکه در خود شهر می توانید ماشین اجاره کنید و به صورت ضمانتی تا درب منزل در شهر خود حمل و تحویل گیرید ولی برای اینکه در بین راه یا ایست بازرسی مشکل پیش نیاید توصیه می شود عقد نامه هم به همراه داشته باشید. برای خرید پوشاک هم شما نیاز به حمل آن نداشته و می توانید تحویل راننده بدهید و پول کرایه بار را در شهر خود تحویل و به صورت ضمانتی بار را دریافت کنید.

در داخل شهر چندین پارکینگ طبقاتی و یا پارک در محوطه های فنس کشی شده وجود دارد که می توانید وسیله نقلیه را در آن پارک و به گشت و خرید در مغازه ها و پاساژها بپردازید. بیشتر فروشنده ها خود بار را تحویل باربر می دهند و شما می توانید قسمتی از وجه را پرداخت و مابقی را در شهر خود وقتی بار را تحویل پرفتید پرداخت کنید در نتیجه شما برای وسایل سنگین یا خریدهای عمده هیچ گونه مشکلی برای حمل و نقل نخواهید داشت.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است