۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
نکاتی که در خرید سشوار باید به آن توجه کرد چیست؟

در خرید سشوار چه چیزهای را باید مد نظر قرار داد؟

 

سشوار خانگی و داخل سالن

سشوارها به دو دسته تقسیم می شوند بعضی ها کاربرد داخل سالن های آرایشی و یا گریم دارند و بعضی دیگر برای کارهای خانگی مفید هستند. برای مصارف خانگی شما در هفته شاید 2 الی 3 بار و یا تهایتا روزی یکبار از آن استفاده کنید اما در سالن های آرایشی لازم است روزانه برای چندین ساعت از آنها استفاده کنید، برای همین نیاز به قدرت و توان بالا همچنین موتور پر قدرت تری دارید. معمولا بیشتر سشوارها بر روی جعبه کارتنی یا در داخل دفترچه راهنما در این مورد می نویسند و توضیحات لازم را ارائه می دهند.

توان

توان یا قدرت موتور میزان مصرف از جمله مواردی هستند که برای سشوارها یا دیگر وسایل برقی حائض اهمیت است. بر روی بدنه و یا جعبه در این مورد نوشته می شود. هرچقدر توان بالاتری داشته باشند قدرت موتور و مصرف انرژی بالاتری نیز دارند برای مثال 2000W یا 2500W که در اینجا W به معنی وات می باشد.موتور سشوار به دو نوع سنگین و سبک تقسیم می شوند البته در بعضی موارد موتور نیمه سنگین نیز وجود دارد اما به طور کلی سشوارهای مسافرتی توان زیر 1000 وات و معمولا 300 وات را دارند و سشوار های با موتور سنگین بالاتر از 2000 وات هستند.

توان بیشتر سبب می شود که سشوار سریعتر گرم شود و فشار هوای بیشتری تولید کند و البته سر و صدای بیشتری نیز خواهند داشت.

تکنولوژی یونی

کارایی این تکنولوژی در این است که هنگام خروج هوای گرم از موتور یونهای در میان جریان هوا پخش می کند و این یونها در بین موها قرار گرفته و پروسه خشک کردن مو را تسریع می بخشد، مزیت این تکنولوژی در این است که مو و پوست سر مدت زمان کمتری در معرض هوای داغ قرار می گیرند و از آسیب به پیاز مو، سوختن پوست سر و سوختن مو جلوگیری می کند علاوه بر این درخشندگی مو را نیز افزایش می دهد. بنابر این اگر سشوار شما این قابلیت یونی را داشته باشد، می توانید در زمانی کمتر و با مصرف انرژی پایین تر موهای خود را خشک و حالت دهید بدون آنکه به موی شما آسیب برسد.

خنک کننده موتور

برخی از سشوارها دارای دکمه ای هستند که بر روی آن عکس یک برف یا بلور کشیده شده و کارایی آن برای زمانی است که کار شما با سشوار تمام شده است و می خواهید آن را خاموش کنید. اگر این دکمه را فشار دهید هوای پرم قطع و با هوای داخل اتاق موتور را سرد می کند.

فیلتر هوا

در پشت موتور سشوار یک شبکه توری معمولا از جنس پلاستیک و یا استیل قرار گرفته است، کارایی این فیلتر برای جلوگیری از ورود اجسام به داخل سشوار است، هنگامی که موتور هوا را مکش می کند در پشت امکان دارد که اجسام سبک، نک تیز و یا حتی گرد و خاک را به داخل بکشد امام این فیلتر مانع می شود. معمولا فیلترها را می توانید جدا کنید و بعد از شستشو و یا تمیزکاری دوباره آن را در جای خود قرار دهید.

جنس بدنه

در هنگام کار کردن سشوار داخل لوله خروجی بسیار داغ شده و اگر از جنس پلاستیک باشد امکان دارد که ذوب شده و سشوار خراب شود و یا اگر از جنس استیل و یا دیگر مواد فلزی باشد که گرما را در داخل تشدید کرده و به سیم پیچی و یا وسایل داخل موتور آسیب برساند. معمولا جنس بدنه از پلاستیک های مقاوم ساخته می شود و در برابر حرارت مقوم هستند اما به طور کلی بهتر است برای مدت طولانی سشوار روشن نباشد و به آن استراحت داد و یا اینکه اجازه خنک شدن را بدهیم.

دکمه حرارت و سرعت باد

معمولا در 2 و یا سه سطح دما را می توانید کنترل و در همین میزان و غالبا در دو سطح میزان سرعت باد را تنظیم کنید و بر روی دسته قرار گرفته اند.

مارک 

شرکت های فراوانی در جهان سشوار تولید می کنند و با مارک های مختلف در بازار عرضه می کنند از جمله فیلیپس، سیلور کرست، بوش و ...آنچه که اهمیت دارد امکانات و کیفیت موتور و سابقه شرکت در تولید سشوار است معمولا بیشتر مردم دنبال اجناس اروپایی می گردند اما باید یدانیم که در حال حاضر بیشتر شرکت های بزرگ در چین خط تولید دارند و تحت لیسانس محصولاتشان را تولید می کنند و محصولی که در اروپا تولید شود قیمت تمام شده بالاتر از 2 برابر چین را دارد به دلیل هزینه کارگر اما در چین با همان کیفیت و زیر نام چین تحت لیسانس اروپا تولید می کنند.

چه مارکی توصیه می شود

سیلور کرست شرکتی آلمانی است و در بوخوم تاسیس شده، بیشتر محصولات سیلور کرست برای بازار اروپا است و معمولا در آلمان تولید می شوند. کیفیت بسیار بالایی دارند و اصالت جنس از طرف بانه استوک تضمین شده است. 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است