۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
انواع رادیو ساعت های کوکی و کاربرد آنها در زندگی روزانه

رادیو ساعت کوکی

 

در شرایط جنگی یا حوادث غیر مترقبه مانند زلزله، سیل یا برای تنظیم کردن زمان بیداری و یاداوری ساعات خاصی از شبانه روز می توانید از یک ساعت کوکی یا رادیو استفاده نمایید. در شرایطی که شما دسترسی به یرق ندارید و از اتفاقات بی خبر هستید به دلایل مختلف ذکر شده، آگاهی داشتن از رویدادها و اخبار یکی از نیازهای اولیه شما خواهد بود و یک دستگاه رادیو این امکان را به شما خواهد داد تا از رویدادهای جاری با خبر شوید. آگاهی داشتن از اوضاع می تواند جان شما و عزیزانتان را نجات دهد. در مسافرت یا کوهنوردی و تفریح نیز گوش داد به موسیقی از کارهای رایج به شمار می آید و با استفاده از انواع شارژی پخش کننده های موسیقی می توانید از اوقات خود در طبیعت لذت ببرید.

رادیو ساعت فیلیپس

 

انواع امواج رادیو ها

بسته به اینکه قدرت دریافت امواج رادیو بین چه فرکانسهایی باشد متفاوت است اما به طور کلی به چند نوع FM, AM, MW و SW تقسیم می شوند. برای دریافت رادیوهای محلی معمولا بر روی FM برنامه پخش می کنند و برد کم اما کبفبت صدای بالاتر دارد. SW امواج رادیویی با برد بالا هستند و شما می توانید امواج ایستگاه های رادیویی با فاصله هزاران کیلومتری را دریافت کنید ولی خوب کیفیت صدای پایین تری هم دارد.

برخی از رادیوها تک موج یا دو موج دارند، برای رادیو ضبط های بزرگتر شما می توانید امواج SW را نیز دریافت کنید اما نیاز به اتصال دائمی به پریز برق را دارند و مصرف انرژی و حجم بیشتری هم دارند در نتیجه شما در زمان هایی که برق قطع است نمی توانید از آنها استفاده کنید اما رادیوهای کوچکتر معمولا دو موج یا تک موج هستند و توانایی دریافت امواج AF و FM را دارند. مصرف انرژی و حجم کمتر آنها را قادر خوهد کرد با باتری های نیم قلمی یا قلمی در شرایطی که جریان برق مستقیم قطع است تا ساعت ها کار کنند.

 

رادیو ساعت

امروزه شرکتهای که در زمینه تولید این نوع وسایل فعالیت می کنند سعی کرده اند که قابلیت های بیشتری را به رادیوها اضافه کنند برای نمونه نمایشگر دیجیتالی ساعت، تنظیم و کوک کردن، قابلیت خواندن USB و اتصال به لوازم پخش موسیقی از طریق بلوتوث، امواج بی سیم و کابل. این طیف وسیع از قابلیت ها کماکان لزوم وجودی رادیو را حفظ کرده و آن را تبدیل به وسیله ای ضروری در منزل کرده است.

 

شرکت های سازنده

فیلیپس یکی از معتبر ترین و با سابقه ترین شرکت هایی است که در این زمینه کماکان پیشتاز است و سالانه محصولات خود را با طراحی و قابلیت های بیشتر روانه بازار می کند. تغییر در طراحی، نمایشگر و دکمه های دیجیتالی، کیفیت بیشتر بلندگو، اتصال به لوازم پخش موسیقی و بسیاری دیگر از کاربردهای تعبیه شده آن را در زمره شرکت های تولید کننده رادیو حفظ کرده است.

 

ویژگی ها و قابلیت های مختلف یک رادیو ساعت

بسته به مدل، هرکدام از رادیو ساعت ها توانایی و قابلیت های مختلفی دارند که در زیر به چند نمونه از آنها به اختصار اشاره می شود:

 

قابلیت شارژ مجدد و باتری داخلی:

اگر شما در طول سال زیاد به کوهنوردی و مسافرت می روید، این قابلیت برای شما اساسی خواهد بود و لازم است در مکانهایی که دسترسی به برق ندارید بتوانید از رادیو ساعت به صورت شارژی استفاده کنید. برخی دارای باتری داخلی قابل شارژ کردن هستند و برخی هم با استفاده از باتری های قلمی کار خواهند کرد که معمولا باتری های داخلی امروزه رایج تر هستند.

 

تایمر پخش موسیقی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که عادت دارید قبل از خواب به رادیو یا موسیقی گوش کنید، این قابلیت بسیار ضروری خواهد بود. می توانید تا دو ساعت تایمر را تنطیم کنید و موسیقی یا ایستگاه رادیویی مورد دلخواه خود را پخش کنید و با خیال آسوده به تخت و خواب بروید. پس از زمان سپری شده به صورت خودکار رادیو ساعت خاموش خواهد شد.

 

تنظیم زنگ روزانه و آخر هفته

اگر شما برنامه مشخصی دارید و بیشتر روزهای هفته در ساعتی مشخص باید بیدار شوید، این ویژگی می تواند یک بار و برای همیشه انجام شود بدون آنکه لازم باشد هر شب رادیو ساعت را کوک کنید. یرای مثال کسانی که کارمند هستند و باید ساعت 7 صبح از خواب بیدار شوند یا بیمارانی که در ساعات مشخصی از روز باید داروهای خود را مصرف کنند می توانند آن را برای تمام ایام هفته یا برخی از روزها حتی می توانند در آخر هفته ساعت بیداری را را به جلوتر بندازند یا اصلا برای آن روزها کلا غیر فعال کنند.

 

هشدار یا زنگ دوگانه

کسانی که خود در ساعتی و همسر یا دیگر اعضای خانواده در زمانی دیگر صبح ها باید بیدار شوند، دیگر نیاز به دو یا چند ساعت کوک دار ندارند بلکه کافی است همان ساعت کوکدار را برای دو یا چند زمان مختلف در یک روز تنظیم کنند. کسانی که برنامه های مشخص روزانه دارند و نیاز به وسیله ای برای آگاه کردن از وطایف و برنامه هایشان در ساعات مشخص شبانه روز دارند نیز می توانند از این قابلیت بهرمند شوند.

 

تکرار زنگ برای چرت زدن بیشتر

در ساعت های کوکی قدیمی افرادی که خوش خواب بودند و حتی زنگ زدن این نوع ساعت ها هم نمی توانست آنها را از خواب بیدار کنید یا در حالت خواب و بیداری با بی صدا کردن ساعت دیگر امکان بیداری در زمان مشخص را از دست می داد، دیگر نگران نباشند! در این ویژگی شما امکان این را دارید که زنگ ساعت را برای 9 دقیقه به عقب بیندازید و یک کم بیشتر چرت بزنید اما پس از 9 دقیقه دوباره زنگ به صدا در خواهد آمد و این روال می تواند برای چند بار ادامه داشته باشد که معمولا پس از 2 بار نهایتا از تخت خارج خواهید شد و فرصت خواهید داشت تا کماکان به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید.

 

تنظیم ایستگاه های رادیویی

در رادیو های قدیمی تر شما بایستی به صورت دستی ایستگاه را تنطیم کنید که معمولا زمان بر بود و گاهی حتی شما محل دقیق طول موج و دیگر مشخصات مربوطه را فراموش می کردید، اما الآن دیگر کارها بسیار ساده تر شده و یک بار برای همیشه می توانید به صورت دیجیتالی کانال ها را پیدا و به ترتیب محل آنها را ذخیره کنید و هر بار تنها با یک دکمه  در بین ایستگاه های مختلف گردش کنید.

 

انواع رادیو ساعت های دیجیتالی

در دو طراحی کلاسیک و فانتزی چندین نمونه از طرف شرکت فیلیپی روانه بازار شده است، برای نمونه تم و قالب کلاسیک اما ادغام کردن با قابلیت های مدرن و طراحی مدرن و فانتزی. در زیر چند نمونه از این محصولات را نشان می دهیم.

 

رادیو ساعت فیلیپس

رادیو ساعت

رادیو ساعت فیلیپس

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است