۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
لیزر مو

لیزر مو

 

در گذشته برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی صورت همچنین صاف نمودن سطوح پوست از لیزر co2 استفاده می کردند. تاثیری که این لیزر در جوانسازی می گذاشت قابل ملاحظه بود اما به دلیل اینکه سطح پوست را تخریب می کرد، پوست قرمز میشد و این مشکل تا 2 – 3 هفته به همین شکل ادامه داشت که در بعضی مواقع پوست دچار تیرگی و لک های شدید میشد.

لیزر فراکشنال چیست؟
اما در سال های اخیر لیزری به نام فراکشنال  ایجاد شد که زمان ترمیم پوست با این روش نسبت به لیزر co2 بسیار کاهش میابد. با استفاده از این دستگاه شعاع لیزر به بخش های کوچک تری تقسیم می شود و به عمق پوست تا حدود 1000 میکرون می رسد.

مزیت های لیزر فراکشنال نسبت به Co2
- در لیزر co2 سطح پوست به صورت یکنواخت سوزانده می شود اما در لیزر فراکشنال سطح پوست به صورت غیر یکنواخت سوزانده خواهد شد که تاثیرگذاری بیشتری دارد و در نتیجه ترمیم پوست بسیار سریعتر صورت می گیرد.
- وقتی با لیزر co2 عمل لیزر را انجام می دهید باید سطح پوست پانسمان شود اما با لیزر فراکشنال نیازی به پانسمان نیست و به جای آن با کرم های ضد آفتاب و ترمیم کننده ، پوست بازسازی می شود.
- لیزر co2 نیاز به آمپول بی حسی دارد اما لیزر فراکشنال با یک بی حسی موضوعی و سطحی قابل انجام است.
- در لیزر co2 به دلیل اینکه در هنگام لیزر بافت های کناری آسیب یشتری می بینند خطر قرمزی و تیرگی پوست بیشتر از لیزر فراکشنال است.
- در لیزر فراکشنال با توجه به اینکه تنظیمات متعددی برای تغییر شدت لیزر وجود دارد به راحتی می توان نقاط مختلف مثل اطراف چشم که حساس تر هست را لیزر کرد.

لیزر فراکشنال چه کاربردهایی دارد؟
جوانسازی پوست و درمان چروکهای ظریف
- جوانسازی نقاط حساس مثل دور چشم
- درمان گودی رفتگی جای جوش
- لیفت پوست صورت
- بستن منافذ باز پوست

در چه مواقعی نباید از لیزر فراکشنال استفاده کرد
- در جاهایی از پوست که عفونت وجود دارد
- در زمان بارداری
- بدخیمی های پوستی

بعد از لیزر فراکشنال چه مراقبت هایی از پوست باید انجام شود
- در 5 یا 6 روز اول از کرم های بازسازی کننده پوست استفاده شود
- زمانی که در معرض آفتاب قرار میگیرید حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده شود 
- تا حد امکان سعی کنید در 6 یا 7 روز اول در معرض نور آفتاب قرار نگیرید

 

 

یکی از روش های محبوب برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی استفاده از لیزرهای خانگی هست. پوست در این ناحیه بسیار حساس هست ودر معرض عفونت ها و آسیب های زیادی قرار دارد. مطالعات نشان می دهند بیش از 50 درصد دختران و زنان از طریق تیغ زدن برای از بین بردن موهای زائد اطراف نقاط جنسی استفاده می کنند. اما این روش عوارضی از جمله قرمزی پوست، زخم، پارگی و تشدید عفونت های پوستی را بر جای می گذارد.
بنابراین بهترین و محبوب ترین روش از بین بردن موهای زائد نقاط بیکینی یا جنسی که عوارض بسیار کمی دارد، لیزر خانگی هست.  در ادامه به سوالات  متدوالی در مورد لیزر نقاط جنسی پاسخ می دهیم که شاید سوال شما هم باشد. پس با ما همراه باشید.


1- قبل از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟
حتما 4 هفته قبل از لیزر، موهای ناحیه تناسلی را با تیغ از بین ببرید. توجه داشته باشید که نباید از روش های دیگر مثل موم یا به طور کلی کندن مو استفاده شود به دلیل اینکه برای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و انتقال انرژی به فولیکول مو، به ساقه مو در زیر پوست نیاز هست. همچنین حتما 2 ساعت قبل از شروع لیزر، نقاط مورد نظر را تیغ بزنید.

2- چند جلسه برای حذف موهای زائد این ناحیه نیاز است؟
لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی با توجه به متفاوت بودن رنگ پوست و مو در این بخش ، بین 4 تا 10 هفته نیاز است تا نتایج مطلوبی گرفته شود.

3-آیا لیزر کردن این ناحیه باعث نازائی می شود؟
خیر- لیزر به هیچ وجه عوارض طولانی مدت مثل نازائی، سرطان یا کاهش باروری ندارد.

4- آیا لیزر کردن این ناحیه درد شدید دارد؟
امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی سیستم های نوری هم پیشرفت کرده اند به طوری که لیزر کردن نقاط جنسی تثریبا بدون درد بوده و فقط کمی سوزش خواهد داشت که اگر به هیچ وجه تحمل سوزش را ندارید می توانید از بی حس کننده ها استفاده کنید.

5- آیا لیزر موهای زائد نقاط جنسی نتیجه صد در صدی دارد؟
لیزر موهای زائد بیکینی به هیچ وجه نتیجه صددرصدی ندارد اما در بهترین شرایط اگر به صورت اصولی و درست عمل لیزر انجام شود می توان به نتیجه 85 تا 90 درصد رسید. که باقی موهای زائد هم بسیار کم رنگ و نازک خواهند شد.

6- آیا لیزر موهای زائد نقاط تناسلی باعث ایجاد لک بر روی پوست می شود؟
لیزر این نقاط نه تنها باعث ایجاد لک نمی شود بلکه موجب روشن تر شدن پوست در این نقاط خواهد شد.

کلام آخر
بنابراین لیزر نقاط جنسی یکی از روش های مفید و موثر برای از بین بردن موهای زائد این نقاط هست که در مقایسه با روش های دیگر مثل تیغ یا موم زدن به لحاظ میزان عوارض بهترین روش است. لیزر موهای زائد نقاط جنسی را می توانید در کلینیک یا با استفاده از لیزر خانگی در خانه انجام دهید که با کمی تحقیق می توان بهترین روش را برای این منظور پیدا کرد.

 

 

دستگاه های لیزر بدن هر کدام با استفاده از یک تکنولوژی خاص کار می کنند. مثلا در دستگاه لیزر موهای زائد ممکن است از تکنولوژی هایی مثل IPL یا لیزر دایود استفاده شود. بیشتر افراد بر این باورند که IPLL ها نوعی لیزر هستند و سیستمی مشابه با لیزرها دارند. اما این باور کاملا غلط است. در ادامه این مقاله کوتاه در مورد تفاوت های IPL و لیزر صحبت می کنیم پس با ما همراه باشید.

 
- IPL به سیستم های نوری گفته می شود و درواقع فرکانس تشدید شده نوری هستند که در بیشتر مراکز زیبایی و پزشکی از این تکنولوژی استفاده می شود. اما لیزر نور شدیدا باریک شده است که در دستگاه لیزر خانگی استفاده می شود وقتی از دستگاه لیزر دایود استفاده می کنید ، لیزر فولیکول مو را  مورد هدف قرار داده و باعث از بین رفتن آن می شود سپس به تدریج موهای بدن کم رنگ تر شده و بعد از آن به صورت دائمی از بین می روند.

- نوری که از هر دو دستگاه خارج می شود متفاوت بوده به طوری که افراد مختلفی با رنگ پوست و موی متفاوت می توانند از آنها استفاده کنند. هر دو دارای عملکرد و ساختار متفاوت هستند و طیف نور خروجی هر یک از دستگاه های لیزر نسبت به IPL متمایز هست.

- هر دو دستگاه انرژی تولید شده را طوری منتقل می کنند که فقط رنگدانه های تیره مو این انرژی را دریافت کنند که این انرژی تابشی باعث تخریب ریشه و فولیکول مو شده و به این ترتیب از رشد مجدد مو جلوگیری می شود.

 

نتیجه گیری
IPL برای پوست های روشن تا متوسط با موهای تیره ممکن است به خوبی لیزر نتیجه بخش نباشد اما برای موهای روشن تر تقریبا با لیزر برابری می کند( مثل دستگاه لیزر خانگی فیلیپس ). در دستگاه های IPLL معمولا بعد از مدت محدودی نیاز به تعویض لامپ کارتریج است اما دستگاه های لیزر هیچ نیازی به لامپ کارتریج مجدد نداشته و دائمی هستند ( مثل لیزر خانگی تریا 4x ). ضمنا عوارض لیزر موقتی و کوتاه مدت هستند اما IPLL ممکن است عوارض جدی به  همراه داشته باشد.

 

 

اگر برای لیزر موهای زائد به کلینیک رفته باشید حتما دیده اید که پزشک بین جلسات لیزر شما، فاصله ایجاد می کند. اما خیلی ها این تصور را دارند که باید لیزر موهای زائد به صورت پی در پی انجام شود که این تصور غلط است. آیا تا به حال دلیل ایجاد این فاصله را پرسیده اید؟ به نظر شما چرا این فاصله را بین هر جلسه ایجاد می کنند. برای رسیدن به پاسخ این سوال با بلاگ کالاز همراه باشید.

 

 

باید توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد یک پروسه طولانی مدت است و باید در یک دوره مشخصی و با یک برنامه ریزی درست، انجام شود. اینکه دوره درمان با لیزر چقدر طول خواهد کشید مستقیما به نوع لیزر و نوع پوست و موی شما بستگی دارد . هر چقدر ریشه موهای شما ضخیم تر باشد دوره درمان بیشتر طول می کشد اما در نهایت به نتیجه دلخواه می رسید. برخی از افراد بعد از اولین جلسه مشاوره متوجه می شوند که فرایند لیزر درمانی زمان زیادی می طلبد بنابراین از ادامه راه منصرف می شوند. اگر واقعا تصمیم جدی دارید تا از شر موهای زائد خلاص شوید باید صبور باشید و به صورت صحیح و اصولی اقدام به لیزر موهای زائد کنید.

دلیل ایجاد فاصله

هنگام لیزر موهای زائد تنها بخشی از موها فعال هستند و تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند و باقی موها به صورت غیر فعال قرار دارند که این زمان بهترین وقت برای لیزر موهای زائد هست. وقتی که موهای فعال تحت تاثیر لیزر قرار گرفتند باید زمان کافی برای رشد موهای دیگر که غیر فعال بودند داده شود که این زمان چند هفته طول می کشد. اما اگر بین جلسات لیزر فاصله ایجاد نشود موهای غیر فعال فرصت رشد مناسب پیدا نمی کنند و بنابراین اشعه لیزر بر روی این دسته از موها هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

اینکه فاصله بین هر جلسه باید چقدر باشد بستگی به ناحیه ای از بدن دارد که در حال لیزر کردن آن هستید. به طور میانگین فاصله هر دو جلسه لیزر 4 هفته بوده که در بعضی مواقع به 2 هفته هم می رسد. همون طور که گفتیم فاصله بین هر جلسه بستگی به ناحیه ای دارد که در دوره درمان لیزر می کنید برای مثال جهت لیزر صورت 4 تا 5 هفته ، لیزر زیر بغل 5 تا 6 هفته و کمر 8 تا 12 هفته بین هر جلسه باید فاصله قرار داشته باشد.

آیا برای لیزر خانگی هم ایجاد فاصله بین هر جلسه نیاز است؟

بله - در مورد دستگاه های لیزر خانگی هم این مسئله وجود دارد اما به دلیل کمتر بودن قدرت این دستگاه ها فاصله بین هر جلسه بین 2 تا 3 هفته کافی است. اگر تصمیم دارید یک دستگاه لیزر خانگی داشته باشید می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش دستگاه لیزر خانگی در سایت  مراجعه نمایید.

 

نتیجه گیری

 

در آخر اشاره ای می کنم به ضرب المثل معروف که  ( راه صد ساله رو نمیشه یک شبه طی کرد ) بنابراین برای رسیدن به نتیجه مطلوب و مورد دلخواه در لیزر درمانی باید صبور باشید و طبق دستور العمل ها به صورت اصولی اقدام به لیزر کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.  

 

 

گاهی اوقات وجود بیش از حد مو بر روی بدن می تواند آزاردهنده باشد و زیبایی را تا حدودی کمتر کند که برای رفع این مشکل روش های زیادی مثل موم، تیغ و یا لیزر موهای زائد وجود دارد. در کنار خانم ها ، آقایان هم به شدت علاقه دارند تا پوستی بدون مو و صاف داشته باشند که برای رسیدن به آن از روش های معمول مثل تیغ و یا موم استفاده می کنند. اما روشی که این روزها محبوبیت زیادی در بین آقایان پیدا کرده لیزر موهای زائد بدن بوده که در ادامه به سوالاتی در مورد این موضوع پاسخ می دهیم.

اگر از آن دسته از افراد هستید که تصور می کنید لیزر موهای زائد عوارض شدید دارد پیشنهاد می کنیم مقاله ( مهم ترین مضرات لیزر موهای زائد ) را مطالعه نمایید.

موهای زائد در آقایان در چه بخش هایی از بدن بیشتر رشد می کند؟
مو به طور طبیعی در قسمت بالای سر، ابروها ، مژه ها ، روی دست ها و پاها قرار دارد اما موهای زائد به موهای ناخواسته ای گفته می شود که در نواحی غیر معمول مثل زیر چانه و دو طرف صورت رشد می کند. در آقایان مو تقریبا در تمام نواحی بدن به غیر از کف پا و دست ها وجود دارد و در مقایسه با خانم ها موهای زائد کمتری دارند.

پس آقایان می توانند برای حذف موهای بدن کاری کنند؟
همون طور که گفتیم مو بر روی بدن آقایان به صورت طبیعی وجود دارد و حذف موهای زائد برای آقایان کاربرد زیادی ندارد اما اگر مردی بخواهد موهای بدن خود را به صورت دائمی حذف کند می تواند از روش لیزر موهای زائد استفاده کند.

چه تفاوتی بین لیزر موهای زائد در زنان و مردان وجود دارد؟
لیزر موهای بدن مردان تقریبا با لیزر موهای زائد زنان در روش تفاوتی زیادی ندارد . تنها تفاوت در تعداد جلسات لیزر است که برای مردان با توجه به بیشتر بودن تراکم موهای بدن باید جلسات بیشتری را لیزر کنند.

آیا لیزر برای مردان عوارض جدی ندارد؟
خیر - در صورتی که بهترین دستگاه برای لیزر انتخاب شود هیچ گونه عوارضی برای مردان وجود ندارد. اما نوع دستگاه و انتخاب یک دستگاه لیزر بی کیفیت می تواند عوارضی را بر جای بگذارد. بهترین دستگاه برای از بین بردن موهای بدن مردان سیستم های لیزر  و بدترین دستگاه ، سیستم های ipl هستند. 

کلام آخر
به طور کلی لیزر موی بدن برای مردان یک موضوع شخصی و تصمیم به انجام این کار بستگی به خود فرد دارد . اگر وجود این موها بر روی بدن یک مرد آزاردهنده هست می تواند برای از بین بردن  آن از روش لیزر استفاده کند.

 

 

S.qader
سلام در بانه بهترین دکتری کە لیز را انجام دهد و مورد تایید شما باشد را میتوانید معرفی کنید؟
ممنونم
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است