۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
تکنولوژِی dect در تلفن های بی سیم

DECT یعنی چی؟

مخفف کلمات Digital Enhanced Cordless Technology و اولین بار در اروپا برای طیف وسیعی از کاربردهای بی سیم معرفی شد و به مرور زمان تبدیل به استانداردی برای ارتباطات بی سیم شد. استاندارد DECT در 100 کشور جهان به رسمیت شناخته شده و قوانین مربوط به آن را تصویب کرده اند. استاندارد DECT در اروپا، آمریکا، چین و ژاپن تفاوت هایی با همدیگر دارند.

محدوده فرکانس

در آمریکا، چین و ژاپن در  محدوده 1900 تا 1930 قرار گرفته است و برای اروپا 1880 تا 1920 مگاهرتز عمل می کند. یعنی هر محصول بی سیم متناسب با استاندارد DECT که وارد هر کدام از این مناطق می شود، باید با آن سازگار و همخوان باشد. دلیل این استانداردها و محدوده های اعلام شده فرکانسی، عدم تداخل است زیرا وسایل دیگری نیز وجود دارند که در امواج فرکانسی نزدیک یا مشابه کار می کنند.

تکنولوژی ارتباطات بی سیم dect گوشی استوک و بی سیم

کشورهایی که DECT را تصویب کرده اند 

کاربرد

در ارتباطات بی سم برای تلفن های بی سیم، مانیتورهای مراقبت از کودک، دوربین مدار بسته، سنسورهای صنعتی و خانخگی کاربرد دارد و می توانید همانند بلوتوث ارتباط بی سیم را بین وسایل مختلف برقرار کنید.

 

تفاوت DECT با بلوتوث

بلوتوث در ایجاد ارتباط با چندین دستگاه یا ایجاد ارتباط بین چند کاربر و برد بی سیم محدودیدت دارد اما در DECT شما می توانید چندیدن کاربر و چنیدین دستگاه را همزمان با همدیگر مرتبط کنید. در ارتباط با محدوده نیز بلوتوث نهایتا بردی برابر با 15 متر دارد اما در DECT این میزان تا 300 متر نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

DECT مصرف انرژی را پایین می آورد

در ارتباطات بی سیم مخصوصا در رابطه با گوشی های بی سیم ما شاهد محدودیت های بسیار ویژه ای هستیم. در ارتباطات بی سیم شما نیاز به صرف انرژی بیشتری داشتید و این بدین معنی است که همیشه نیاز به منبع جایگزین یا شارژر داشتید اما در تکنولوژی DECT در مصرف انرژی صرفه جویی قابل ملاحظه ای خواهید دید و می توانید با این فناوری ارتباط بیسیم ما بین وسایل مختلف را تا 112 حتی در بعضی موارد تا 18 ساعت به صورت مداوم برقرار کنید تنها با یک بار شارژ کردن.

کاربرد در لوازم خانگی

گوشی بی سیم یکی از مواردی است که این تکنولوژی در آن به کار رفته است. تلفن های بی سیم از یک پایه با نام DECT و چند گوشی بی سیم تشکیل می شوند و ارتباط بین گوشی ها با همدیگر و برقراری اتصال با خط تلفن از طریق پایه یا DECT مهیا خواهد شد. لوازم مراقبت از کودک مانند مانیتورهای فیلیپس مخصوص نوزادان نیز یکی دیگر از این لوازم هستند.

 

ارتباط داخلی یا Intercom

در گوشی های بی سیم شما می توانید بدون نیاز به خط تلفن و از طریق شبکه بی سیم داخلی DECT با ست کردن چند گوشی با همدیگر یک تلفن داخلی بی سیم را راه اندازی کنید. تمامی ارتباطات و انتقال صدا از طریق این شبکه داخلی و با کمک تکنولوژی DECT فراهم خواهد شد. تلفن های بی سیم چند گوشی را می توانید به این شکل با همدیگر مرتب کنید و هر کدام را در بخشی از منزل یا محل کار قرار دهید، یکی را اتاق خواب، دیگری را در گاراژ یا حیاط و به همین ترتیب در سراسر محل کار تقسیم کنید تا هم تماس تلفنی را از دست نهدی، هم بتوانید شبکه داخلی خود را داشته باشید.

 

DECT 6

آخرین نسخه از استاندارد DECT به شمار می آید و توانایی بالاتری در انتقال با کیفیت صدا و داده را به صورت بی سیم دارد. این استاندارد از لحاض امنیتی نیز بهبود چشم گیری به نسبت نسخه های قبلی دارد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است