۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
به چه محصولاتی استوک گفته می شود؟

 سوران عبدالله پور               Www.BanehStoke.com

 

استوک (Stock) در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار میباشد ولی در زبان فارسی برای انواع کالاهای دست دوم بکار برده میشود. اینکه "استوک" چگونه و چرا چنین تعبیری در فارسی پیدا کرده است در این بحث نمی گنجد ولی آنچه که مشخص است این است که کالاهای دست دوم را  عموما با نام استوک میشناسیم.

اما لازم است بدانیم که همیشه اجناس استوک کارکرده و دست دوم نیستند. بسیاری از فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای اروپایی و آمریکایی سیاستهای جالبی برای جلب مشتری اتخاذ می کنند.

بانه استوک banehstoke.com

به عنوان مثال در فروشگاه بزرگ و سراسری "آرگوس"(Argos) در انگلیس مشتریان می توانند کالای خریداری شده را بعد از 30 روز به هر دلیلی یا بهتر بگوییم بدون هیچ دلیلی به فروشگاه برگشت دهند و به اختیار خود مبلغ را بازپس گیرند و یا معادل آن خرید نمایند.

کالاهای برگشتی به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده شده و پس از درجه بندی A,B,Cو Dبه صورت عمده به فروش میرسند  بدین ترتیب شما ممکن است کالایی را به صورت استوک" خریداری کنید در حالیکه کالا به صورت دست نخورده و در بسته بندی اصلی و کاملا نو باقی مانده است که البته مشخص است درجه چنین کالایی Aمی باشد.

با توجه به این مطالب از این پس می توانید اجناس استوک دارای درجه A  را با اطمینان از نو بودن و اصل بودن با خیال راحت خریداری نمایید.

 

www.banehstoke.com

 

 

مزایا و معایب دستگاه استوک چیست؟

 

مهم ترین عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک تفاوت قیمت بین یک دستگاه استوک و دستگاه آکبند است این تفاوت در مینیمم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاه به دهها برابر می رسد یک دستگاه استوک به قیمت واقعی 2 میلیون تومان احتمالا قیمت آکبند آن 6میلیون تومان به بالاست و گاه به 20 میلیون هم می رسد

 

چرا قیمت یک دستگاه استوک واقعی ارزان است؟

 

 در اروپا و کشورهای پیشرفته قانون اسقاط برای ماشینهای اداری 5 سال است بعد این مدت هم شرکتهاي سازنده از ارائه خدمات به این دستگاههای تاریخ گذشته منع شده اند و هم سود آنها در این است چون موجب میشود فروش دستگاههای جدید آنها زیاد شود ...

چیزی شبیه وخیلی مدرنتر از قانون خودروهای فرسوده در ایران... که هم باعث میشود کارخانه های خودرو سازی بیشتر ماشین بفروشند و هم صاحبان ماشینهای فرسوده مشتاقند با تبدیل به احسن کردن ماشین خود هم صاحب یک خودرو نو شوند و هم وامی بابت آن دریافت دارند.

 

در اروپا چنین وضعیتی خیلی به روز ترو کاملتر است یعنی ویزیتور یک شرکت معتبری بعنوان مثال شرکت ریکو با مراجعه به خریداران قبلی خود (فروشگاهها – کتابخانه ها – بانکها- ادارات دولتی و...)

بانه استوک

 

قبل از اتمام دوره 5 ساله یعنی دو یا سه سال بعد ... هم از آنها نسبت به استفاده فعلی آنها از محصولات آن شرکت تشکر وقدردانی می کند و به این خاطر تخفیف مخصوصی به آنهابرای یک خرید تازه در نظر می گیرد و هم پیشنهاد تعویض دستگاه آنهابا یک محصول جدید آن شرکت را می دهد اختلاف قیمت دستگاه کهنه با نو را هم بصورت اقساطی از خریدار می گیرد با اینکار این شرکت معتبر علاوه بر فروش محصولات جدید خود و نوعی تبلیغ در ارائه خدمات خاص برای مشتریان دائم خود مقدار قابل توجهی یارانه از دولت هم دریافت میکند ...

 

در كنار اين كوتاه بودن مدت اسقاط خريداران را به اين نتيجه مي رساند كه به جاي خريد يك دستگاه آنرا براي مدت معيني اجاره كنند چنين تقاضايي خيلي زود شركتهاي مختلف جاني بوجود آورد كه كار آنها اجاره دادن انواع دستگاههاي اداري به متقاضيان و از طرفي معامله با شركتهاي سازنده براي عودت دستگاههاي جمع آوري شده بود اين شركتها در حقيقت نوعي رقابت متوازن با شركتهاي سازنده دارند كه هر دو طرف از اين رقابت راضيند چراكه هم كار شركتهاي سازنده راحتتر مي شد و هم شركتهاي جانبي از دوطرف سود ميكردند اول دستگاهها را به اجاره ميدهند دوم دستگاههاي عودتي را به شركتهاي سازنده مي فروشند و از تسهيلات ويژه آنها استفاده مي كنند.

 

مرکز خرید بانه استوک www.banehstoke.com

 

دستگاههاي جمع آوري شده و استوك بسیار تمیزند چرا؟

1- بروکراسی اداری در این کشورها وجود ندارد

2- دانشجوها بدنبال کپی کردن جزوات اساتید نیستند بدلیل نظام خاص آموزش عالی

3- تعمیرات و نگهداری این دستگاهها بطور منظم و با اسلوب صحیح توسط همان شرکتهای سازنده آنها صورت میگیرند در حقیقت بهنگام خرید یک دستگاه کپی هزینه خدمات و نگهداری آن دستگاه را هم خریده اید ( به استثنای تونر ومواد مصرفی ) هر قطعه ای عمر تعریف شده خود را دارد مطابق جدول تعریفی تکنسینهای فنی شرکت منتظر خرابی دستگاهها نمی مانند هر قطعه ای را بهنگام یا قبل از به پایان رسیدن عمر آن عوض میکنند.

 

این دستگاهها پس از جمع آوری دوباره مورد بازبینی قرار میگیرد اکثر قطعات معیوب آن عوض می شود با یک سری مواد مصرفی نو (درام - تونر) آماده فروش به سایر کشورها بعنوان یک دستگاه استوک می گردد

                                                    تهیه و تنظیم SoranApr   (Www.BanehStoke.com)

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است