۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
راهنمای خرید اتو (شیوه صحیح اتو کشی)

چگونه اتو کشی کنیم؟

چگونه محصولات استوک بخریم؟

قبل از هر چیز باید نحوه کار کردن با اتو بخار را یاد بگیرید. در هنگام خرید اتو باید بسته به انتظارات و حجم کاری که در طول یک هفته دارید نوع مناسب را خریداری کنید. انواع اتوهای مخزن دار، دستی و بخارگر یا ایستاده در بازار موجود است. اگر شما از اتوهای خانگی و بخار دستی استفاده می کنید، باید بدانید که آب موجود در تانکر نباید جوشیده یا حاوی محلول های شیمیایی باشد، آب معمولی لوله کشی مناسب است.

 

از آب جوش یا محلول های شیمیایی استفاده نکنید!

برخی برای خوش بو کردن از محلول های شیمیایی استفاده کرده و گاهی حتی آب جوش را داخل تانکر اتو بخار می ریزند که درست نیست، زیرا بعضی از پارچه ها یا الیاف به مواد شیمیایی حساس بوده و به بافت آنها آسیب می رساند. در بعضی از الیاف نیز ایجاد لکه بر روی لباس کرده و ممکن است هیچ وقت پاک نشوند. آب معمولی بهترین گزینه برای پر کردن مخزن اتو است و اگر در منزل دستگاه تصفیه آب دارید، می توانید از آب تصفیه شده نیز استفاده کنید.

 

برچسب روی لباس ها را چک کنید

تمام پیراهن ها، تی شرت ها، شلواها و دیگر انواع البسه، دارای یک برچسب هستند که مشخصات مربوط به الیاف پارچه روی آنها نوشته شده و درجه حرارت مناسب برای شستشو، اتو کردن و ماشین لباس شویی و ... ذکر شده است. اگر روی شکل اتو ضربدر کشیده شده بود، به معنی آن است که این لباس مناسب اتو کشی نیست و اگر در پایه اتو دایره های سیاه رنگ مشاهده کردید، به معنی درجه حرارت مناسب برای اتو کردن است.

نحوه صحیح اتو کشی با اتو بخار و اتو مخزن دار استوک

نحوه صحیح تنظیم دما در اتو

استاندارد هر منطقه ای با دیگری متفاوت است، مثلا در ژاپن و اروپا شکل و معانی آنها با هم فرق دارند. در استاندارد اروپایی یک دایره به معنی 110، دو دایره 150 و سه دایره 200 درجه سلسیوس است و باید درجه اتو را روی این مقادیر تنظیم کنید تا به بافت و رنگ پارچه آسیب نرسد.

نحوه صحیح اتو کشی در اتو بخار و اتو مخزن دار

مراقب دکمه و زیپ باشید!

دکمه و زیپ جزو بخش هایی از البسه هستند که فلزی و پلاستیکی بوده ومعمولا بسیار زمخت، بنابراین از کشیدن کفه اتو بر روی آنها جدا خود داری کنید زیرا باعث خراشیدگی سینی یا کفه اتو می شود و به لایه های نچسب آن آسیب می رساند. بعضی از دکمه ها نیز پلاستیک و بسیار ظریف هستند که در برابر گرما مقاومت پایینی دارند و ممکن است ذوب شوند.

نحوه صحیح اتو کشی انواع اتو بخار دستی و اتو مخزن دار

پشت و رو کردن پارچه های رنگی 

در پارچه های رنگی برای آنکه به رنگ آسیب نرسد و دچار رنگ پریدگی نشوند، بهتر است ابتدا گوشه ای از آن را پشت و رو کرده سپس به صورت آزمایشی اتو کنید تا از آسیب نرسیدن به آن مطمئن شوید، بعد از حصول اطمینان، می توانید کار اتو کشی را به شکل طبیعی خود ادامه دهید.

 

اتو کردن پارچه های مخملی و کرک دار

سعی کنید اتو را با مقداری فاصله از سطح پارچه نگهدارید و از تماس مستقیم کفه با آن خودداری کنید. پشت سر هم کلید توربو را فشار دهید تا بخار با شدت بیشتری به پارچه برخورد کند اما از گذاشتن کفه روی آن بپرهیزید. همین که بخار به پارچه برسد و آن را مرطوب کند کافی است.

نحوه صحیح اتو کردن پارچه های مخملی و کرک دار

کفه داغ اتو را با آب سرد خنک نکنید!

پس از اتمام کار اتو کشی، باقی مانده آب داخل مخزن را خالی کرده و به صورت ایستاده اتو را در جایی مطمئن قرار دهید تا به آهستگی خنک شود. هرگز کفه داغ اتو را با آب سرد یا هر نوع دیگری خنک نکنید، زیرا باعث انقباض و انبساط سریع در کفه شده و ممکن است دچار خمیدگی یا ترک برداشتن شود. اگر آب مخزن تمام شد، بالافاصله داخل اتوی داغ آب نریزید، ابتدا صبر کنید کامل خنک شده سپس آب را داخل آن بریزید.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است