۰ کالا
سبد خرید خالی است
با ما تماس بگیرید
09183759905 09184600530
eco design چیست؟

امروزه جهان با مشکلات زیادی روبرو است یکی از این مسائل و مشکلات، محیط زیست است. رشد روز افزون جمعیت و افزایش نیازهای انسانی طی یک صد سال اخیر نیازها را افزایش داده است و به تبع آن تولید افزایش یافته، محصولاتی که در پروسه تولید بیرون می آیند غالبا از مواد شیمیایی و مصنوعی تولید می شوند، در این فرایند آلودگی زیست محیطی نیز بهمراه دارد. از نقطه شروع یعنی استخراج و حمل مواد اولیه به کارگاه و کارخانه تا تبدیل به محصول قابل استفاده، آلودگی های مختلف آبی، خاکی و هوا را در بر می گیرد و پس از آن نیز که در بازرا عرضه و به مشتریان تحویل داده می شود تا زمانی که مورد استفاده خانگی یا صنعتی در منازل و مشاغل و کارگاه ها قرار می گیرد، در طول بازه زمانی عمر مفید دستگاه باز هم ما شاهد آلودگی های زیست محیطی خواهیم بود حتی پس از آن نیز یعنی زمانی که دستگاه یا محصول قابل استفاده نیست و به عنوان زباله دفع می شود در آن مرحله هم ما باز شاهد آلودگی خواهیم بود.

با توجه به آلودگی های گسترده محیط زیست، کمبود منابع و لزوم حفاظت از کره زمین در سال 1970 یک سری قوانین ارائه شدند و بر اساس آنها مقرر شد که محصولات باید به نحوی تولید شوند که کمترین مواد زاید را از خود به جای بگذارند و پس از استفاده هم بتوان آنها را بازیافت و به چرخه طبیعت باز گرداند. در پروسه تولید محصولات صنعتی معمولا از مواد و فلزات سمی همچون سرب، کادمیوم و جیوه بالاخص در لوازم برقی استفاده می شود، این مواد بسیار سمی هستند و در هوا و آب براحتی انتشار می یابند و خیلی سریع قبل از آنکه بدن بتواند آنها را دفع کند جذب بدن می شوند و در بافتهای حساس مثل کبد و استخوان رسوب می کنند.

خطرات ناشی از مواد صنعتی و سمی سبب شدند که گرایش به سمت تولید مبتنی بر محیط زیست روز به روز بیشتر در جهان فراگیر شود. اکنون بسیاری از شرکت های معتبر در سطح جهان محصولاتی بر این اساس یعنی اکو دیزاین یا طراحی سبز تولید می کنند و هر روز سطح استانداردهای آن را ارتقا می دهند. اگر شما خواهان خرید محصول سبز هستید، در هنگام خرید روی بسته بندی محصولات را بخوانید و اگر ECO Design را مشاهده کردید بدانید که این محصول بر اساس اصول طراحی سبز تولید شده است.

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
وبسایت:
نظر:
Captcha

تمامی حقوق برای ژیار سافت محفوظ است